ZABIEGI PIELĘGNACYJNE CIAŁA

Cellulogia – Dermomassager – zabieg antycellulitowy

Próżniowy masaż ciała CELLULOGIA/DERMOMASSAGER
Dermomassager to innowacyjne urządzenie do podciśnieniowego masażu ciała. Metoda ta została opatentowana w 1986 roku przez Louisa Paula Guitay i spopularyzowana w dziedzinie medycyny estetycznej.
Twórca tej metody poszukiwał skutecznego sposobu oddziaływania na blizny i zmiany w obrębie tkanki łącznej. Badania dowiodły, że najskuteczniejszym sposobem jest wałkowanie i rolowanie skóry oraz tkanek pod nią leżących.
Ręczny masaż jest bardzo męczący i wymaga długiego czasu zabiegu. Alternatywą stało się skonstruowanie specjalistycznego aparatu, który łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem fałdy skóry (zassaniem) i rolowanie ruchomymi rolkami.
Zabieg taki przy wykorzystaniu urządzenia Dermomassager został nazwany Cellulogia. Działa na skórę i tkankę podskórną, wraz z tkanką tłuszczową. Taki masaż nazywany jest również lipomasażem.
W wyniku zabiegu następuje likwidacja cellulitu poprzez rozbicie złogów komórek tłuszczowych oraz w widoczny sposób redukcja obwodów ciała. Blizny i rozstępy stają się mniej widoczne.
Podczas cellulogi całe ciało, z wyjątkiem piersi, masuje się przy pomocy specjalnej głowicy kielichowej wyposażonej w 6 ruchomych rolek, podłączonej do rury ssącej.
Zabiegi są całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne, wspomagają naturalne procesy zachodzące w organiźmie. Dodatkowo stymulują wytwarzanie „hormonów szczęścia” czyli endorfin, przynosząc relaks i odprężenie.

Działanie:
* redukcja cellulitu,
* zmniejszenie obwodu,
* wygładzenie rozstępów i blizn,
* ujędrnienie skóry (zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny),
* modelowanie sylwetki,
* drenaż limfatyczny – redukcja obrzęków,
* likwidacja uczucia „ciężkich nóg”,
* oczyszczenie organizmu z toksyn – pobudzenie wymiany komórkowej,
* relaksacja i obniżenie stresu,
* zwiększenie wchłaniania kosmetyków.
W celu wzmocnienia efektu drenującego zaleca się także wypijanie około 2 litrów wody dziennie (najlepiej niskozmineralizowanje).
W zależności od ilości partii, zabieg trwa od 30 do 90 minut i jest wykonywany w cyklach po min. 6-10 zabiegów, jeden-dwa razy w tygodniu.

Przeciwwskazania:
* ciąża,
* żylaki, zapalenie żył,
* popękane naczynka krwionośne,
* uszkodzenie skóry,
* nadciśnienie,
* nowotwory.
CELLULOGIĘ uważa się na świecie za zabieg numer jeden w zwalczaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej!

Egzotyczny masaż relaksujący

Lomi Lomi Nui – Hawajskie Niebo

Lomi Lomi to niezwykły masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się w nim filozofia Huny, według której cały świat przenika energia zwana przez Hawajczyków mana, którą można wykorzystać do swych potrzeb. W dawnych czasach masaż wykonywali Kahuni – starożytni strażnicy wiedzy tajemnej i systemu uzdrawiania. Hawajscy szamani łączyli masaż ze świętym tańcem, który wykonywali wokół kamiennego ołtarza, stąd nazywano go masażem świątynnym. Rytuał ten spotykał wybrańców, którzy mieli wykonać dla swej społeczności szczególne zadanie. Kahuni wykonywli go przez wiele godzin a czasmi nawet wiele dni, przy akompaniamencie wielogłosowych uzdrawiających pieśni.
Lomi jest hawajskim słowem określającym masaż. W wolnym tłumaczeniu oznacza ono uciskanie, ugniatanie, a także dotyk aksamitną łapą zadowolonego kota, również otwieranie się na miłość. Powtórzenie słowa Lomi wzmacnia jego znaczenie, podkreśla jego wyjątkowość. Lomi Lomi jest więc masażem, który przekazuje jedyne w swoim rodzaju uczucie zadowolenia, błogości, miłości. Masaż hawajski odbywa się na całym ciele fizycznym człowieka, a także na otaczających go ciałach energetycznych. Charakterystyczne dla tej techniki jest masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych, pełnych gracji ruchów, przez co charakteryzuje się wyjątkową harmonią i pięknem.
Od kilku lat dzięki życzliwości hawajskich szamanów, swej niezwykłej skuteczności i prostocie, masaż Lomi Lomi zyskał popularność na całym świecie a tym samym i w Polsce.
Czas trwania masażu – około 60 minut

Intensywne modelowanie sylwetki

Bezinwazyjna alternatywa dla liposukcji chirurgicznej!

Podłużna fala ultradźwiękowa wywołując w tkankach rytmiczne drgania, wprowadza w ruch cząsteczki, co daje efekt wewnętrznego masażu tkanek. Drgania działają na błony komórkowe powodując wzrost ich przepuszczalności, zmiany stanu skupienia koloidalnego białek, rozciągliwość włókien kolagenowych oraz utlenowanie, a tym samym odżywienie tkanek.
Działanie ultradźwiękami o określonej częstotliwości powoduje powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia powoduje uszkodzenie komórki tłuszczowej, a nawet jej rozbicie. Uwolnienie w ten sposób tłuszcze są transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii. W ten sposób można usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów, np. ud, pośladków, talii, bioder czy ramion.
W celu spotęgowania efektu, w urządzeniu zastosowano głowicę rozgrzewającą IR – ogrzanie partii przed jej nadźwiękowieniem powoduje upłynnienie tkanki tłuszczowej i głębsze wnikanie ultradźwięków. Połączenie tych dwóch bodźców sprawia, że efekty kuracji są porównywalne do rezultatów osiągniętych chirurgicznie.
Zabiegi przeznaczone są dla obu płci.
Działanie:

  • wyszczuplenie i modelowanie sylwetki,
  • likwidacja cellulitu,
  • zwiększenie absorpcji składników aktywnych,
  • rozbijanie komórek tłuszczowych.

Po zabiegu zalecane jest wykonanie masażu w formie manualnej bądź aparaturowej. Warto także dla podtrzymania efektu stosować zdrową dietę – szczególnie pokarmy niskotłuszczowe i dużą ilość płynów – minimum 2 litry na dobę. Zastosowanie się do zaleceń dietetycznych ułatwia wydalenie tłuszczu z organizmu i zmniejsza obciążenie wątroby. Efekty zabiegu wspomaga oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej.
Zaleca się wykonanie minimum 6 podstawowych zabiegów w odstępie od 7 do 10 dni pomiędzy zabiegami.
Nowoczesna metoda liposukcji ultradźwiękowej powoduje iż zabieg jest skuteczną alternatywą dla zabiegów chirurgii estetycznej. W zabiegu całkowicie wyeliminowane są skutki uboczne, które występują przy zabiegach tradycyjnej liposukcji. Zastosowanie tej metody nie wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem, zabieg jest wręcz przyjemny w odczuciu.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • choroba nowotworowa,
  • stymulator serca i metalowe implanty,
  • ostry stan zapalny organizmu.
Likwidacja cellulitu

RF – Radio Frequency

Lifting bez skalpela
Bezpieczny i efektywny system automatycznego pozwala wybiórczo i na różnej głębokości podgrzewać tkankę napinając siatkę podporową skóry. Kiedy włókna sieciowe są podgrzane do temperatury 45-60*C następuje pogrubienie i kurczenie się.
Podwyższona temperatura powoduje uruchomienie syntezy nowego kolagenu przez fibroblasty skóry właściwej, co skutkuje 30% przyrostem objętości włókien w skórze.
Daje to długotrwałe efekty ujędrnienia tkanki skórnej do 5 lat. Odpowiedni ruch głowicy podnosi spiralki włókien kolagenowych ku górze. Dzięki temu mamy natychmiastowy efekt podniesienia i zagęszczenia skóry, widoczny już w połowie zabiegu.
Osoby w przedziale wiekowym 40-50 lat powinny powtarzać serię zabiegów (5 zabiegów co 7 dni) raz na 18 miesięcy, a po 60-tym roku życia raz na rok.
Zastosowanie:
* Twarz
– podniesienie owalu twarzy i podbródka,
– ujędrnienie struktury skóry,
– spłycenie głębokich zmarszczek,
– zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”,
– odbudowa kolagenu,
– zmniejszenie przebarwień,
– terapia zapobiegająca starzeniu.
* Ciało
– reducja cellulitu,
– zmniejszenie tkanki tłuszczowej,
– ujędrnienie ciała,
– podniesienie pośladków,
– wysmuklenie talii,
– likwidacja „luźnej skóry” na brzuch i wewnętrznej stronie ud,
– odłodzenie rąk.
Cena:
* całe ciało – 450 zł**
* uda – 300 zł
* pośladki – 270 zł
* brzuch – 270 zł
* ramiona – 270 zł
** opcja dodatkowa 70 zł
– maska – 70 zł
– peeling – 70 zł

Masaż antycellulitowy – bańka chińska

Bańki chińskie są specjalną odmianą baniek próżniowych, tworzonych z gumy, bez zaworu. Jest to ich nowoczesna, a zarazem bardziej uniwersalna odmiana. Tworzywo sztuczne pozwala na przystawienie ich w prawie każdym miejscu, bez względu na kształt powierzchni. Łatwość użycia oraz możliwość regulacji stopnia zassania bańki, sprawia, że bańki można nawet stawiać samemu. Dzięki regulacji stopnia zassania bańki, czynność ta nie jest bolesna, ułatwia wykonanie masażu, ponieważ jest dostosowany do indywidualnego progu odczucia bólu.

Osoby podchodzące z dystansem do tego rodzaju metod leczenia oraz zagorzali przeciwnicy, podkreślają, iż skuteczność zabiegu masażu bańką chińską, ma wymiar czysto psychologiczny i opiera się na efekcie placebo. Jednak nieocenione właściwości polepszające zdrowie i samopoczucie psychiczne są najlepszym dowodem na to, że bańka chińska przez 3000 lat nie na darmo była uważana za najbardziej wartościową formą terapii ciała i ducha.
Czas trwania masażu – około 60 minut
Cena – 90 zł

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny zna chyba każdy człowiek, pod tym pojęciem kryje się wiele wspaniałych rzeczy zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Masaż klasyczny jest to zabieg wykonywany na ciele pacjenta, najstarszą i najbardziej sprawdzoną techniką, która znana jest i stosowana od stuleci. Celem masażu klasycznego jest leczenie i wspomaganie najróżniejszych dolegliwości oraz schorzeń.

Jeśli zależy Ci na sprawności fizycznej i psychicznej, korzystaj z masażu klasycznego regularnie minimum raz na tydzień. Masaż klasyczny wspomaga proces w prawidłowym odżywianiu, oddychaniu i znakomicie wpływa na układ krążenia, poprawiając jego wydajność. Podczas zabiegu dochodzi do naturalnego złuszczenia zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu Twoja skóra ożywi się, zyskując doskonałą jędrność i sprężystość. Regularne stosowanie masażu klasycznego, zapobiega chorobom, poprawia sprężystość mięśni, działa kojąco na układ nerwowy polepszając samopoczucie, koryguje istniejące zmianu układu kostnego. Po masażu odczujesz mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym.
Masaż klasyczny polecany jest dala kobiet i mężczyzn, dla ludzi w każdym wieku, a szczególnie dla tych, którzy chcą zrobić coś dla Swojego ciała i ZADBAĆ O SWOJE ZDROWIE. Z pewnością przyda się tym osobom, które już są w dobrej kondycji w pełni zdrowia i optymizmu, a masaż klasyczny posłuży im w celu profilaktyki, dla utrzymania w znakomitej kondycji oraz komforcie ciała i ducha.
Masaż klasyczny skierowany jest dla tych, którzy chcą poprawić swój metabolizm, aby mieć jeszcze lepszą przemianę materii w celu większego odżywienia tkanek. Dla tych, którzy chcą polepszyć przepływ krwi i usprawnić układ krążenia.
Masaż klasyczny przyda się tym, którzy chcą wzmocnić Swoje stawy, rozluźnić napięte mięśnie i poczuć się komfortowo. Jeśli z jakiegoś powodu cierpisz na różne dolegliwości (bóle pleców, sztywność karku, migreny, ogólne napięcie lub inne dolegliwości) z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest masaż klasyczny. Aby uzyskać najskuteczniejsze efekty proponujemy wykonanie serii 10 zabiegów.