Co to jest ?

Dzisiaj opowiem Wam o naszym nowym zabiegu, który jest nowością w naszej Klinice Piękna – Evita. Jest to zabieg peelingu węglowego, który jest wykonywany przy zastosowaniu wysokoenergetycznego lasera najnowszej generacji emitującego światło o długości fali 1064nm.

Zabieg polega na laserowym naświetleniu skóry pokrytej specjalistyczną maską z aktywnym węglem. Węgiel aktywny skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. Wykazuje także właściwości rozjaśniające, antybakteryjne, przeciwzapalne i kojące. Wykorzystanie promienia laserowego podczas peelingu węglowego wzmacnia właściwości oczyszczające węgla. Cząsteczki węgla z maski głęboko wnikają w najdrobniejsze nierówności, ujścia gruczołów łojowych, zagłębienia i pory skóry, a następnie absorbują energię światła laserowego, powodując mikroeksplozje. W następstwie tego zjawiska złuszczona zostaje zewnętrzna warstwa naskórka wraz z jego niedoskonałościami, skóra już po pierwszym zabiegu staje się oczyszczona, pory są zmniejszone, koloryt skóry ujednolica się. Wydzielanie sebum zostaje ustabilizowane.

Istotne jest zmniejszenie po zabiegu stanów zapalnych powstałych w przebiegu trądziku. Połączenie efektów fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka wraz z jego niedoskonałościami oraz fototermolizy powodują oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu, stymulację produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych, stymulację komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.