Zabiegi Anti – aging w Evicie

Zabiegi Anti – aging w Evicie.

W Naszym salonie EVITA posiadamy wiele zabiegów kosmetologicznych, które pomogą w walce z oznakami starzenia się skóry. Dziedziny kosmetologi z zakresu zabiegów przeciwzmarszczkowych i przeciwstarzeniowych coraz szybciej się rozwijają. Co roku wraz z upływem lat skóra traci swoje właściwości elastyczne i ujędrniające. Zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Niestety ten proces jest uwarunkowany genetycznie oraz przez czynniki zewnętrzne. Do czynników zewnętrznych wliczamy promieniowanie UVA i UVB.  Kosmetologicznych są prezentowane zabiegi i dobrane do nich produkty kosmetyczne.

W dzisiejszych czasach nie tylko płeć piękna dąży do zatrzymania zegara biologicznego. Każdy chce zachować młody i zdrowy wygląd jak najdłużej. Dużo osób decyduje się na skorzystaniu z zabiegów kosmetologicznych. Tym jest właśnie dziedzina anti – aging.

A jak wygląda regułka?

Anti – aging odnosi się do wszystkich sposobów zatrzymania pojawiających się objawów starzenia się skóry. W anti – aging zawarta jest obserwacja stanu skóry, profilaktyka, leczenie oraz sposób życia. Zabiegi najczęściej są wykonywane na twarzy, szyi i dekolcie.

Jakie zabiegi kosmetologiczne pomogą „zatrzymać czas”?

Zabiegi przeciwstarzeniowe poleca się kobietom i mężczyznom, u których zmarszczki pojawiły się bardzo szybko ( najczęściej okolica oka, czoła, opadająca powieka oraz zmarszczki na szyi i dekolcie). Zabieg ma za zadanie pobudzić skórę do większej syntezy kolagenu i elastyny. W Naszym salonie EVITA posiadamy wiele zabiegów kosmetologicznych, które pomogą w walce z oznakami starzenia się skóry:

Peeling chemiczny

peeling chemiczny – pobudza kolagen i elastynę do jeszcze większej produkcji, aby Wasza cera była piękna i młoda. Działają złuszczają, rozjaśniają, wyrównują koloryt skóry i spłycają drobne zmarszczki. Ich działanie sięga aż do skóry właściwej. Przy okazji pomagają w leczeniu trądzika pospolitego. Mikrodermabrazja skutecznie redukuje niedoskonałości skóry – zmarszczki, trądzik, przebarwienia, rozszerzone pory, blizny i zaskórniki.

Mikrodermabrazja

mikrodermabrazja – działanie złuszczające oraz dodatkowo masuje tkanki pobudzając je do pracy. Po wykonaniu mikrodermabrazji subtancje aktywne łatwiej przedostają się wgłąb skóry.

Karboksyterapia

karboksyterapia – Polega na wprowadzeniu w skórę dwutlenku węgla za pomogą specjalnego urządzenia. Zabieg ma za zadanie zwiększyć i poprawić mikrokrążenie . Jednocześnie dochodzi do odnowy komórek. Wywołujemy tutaj stan zapalny, który stymuluje kolagenogenezę. 

Oczyszczanie wodorowe

oczyszczanie wodorowe – Długofalowym efektem jest zwiększona synteza włókien kolagenowych i elastynowych, zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, a także wzrost jej gęstości. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór posiada małą cząsteczkę, więc można go wprowadzać do głębokich struktur skóry. Żadna inna cząsteczka, nie jest w stanie tak efektywnie zniwelować działania wolnych rodników (biorąc pod uwagę neutralność dla skóry pacjenta). Wodór eliminuje wolne rodniki, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Zabiegowi oczyszczania wodorowego towarzyszy proces elektroporacji. Jest to pewien rodzaj mezoterapii, jednak bez zastosowania igieł. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze. Te z kolei wspomagają głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry. Zabieg pozwala uzyskać spektakularny efekt – od oczyszczenia po lifting.

Peeling węglowy

peeling węglowy – Ten zabieg nie należy tylko do zabiegów głęboko oczyszczających. Stymuluje komórki do wytwarzania nowych prawidłowych włókien kolagenowych, nadających skórze gęstość i jędrność. Stymulowanie kolagenu poprzez wiązkę lasera wpływa na spowolnienie procesu starzenia skóry, pobudzając komórki do odbudowy. 

Infuzja tlenowa

infuzja tlenowa – Jest to nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, który jest wykonywany w celu odmłodzenia skóry. Jest on oparty na technologii tlenu hiperbarycznego, czyli tlenu pod ciśnieniem, za pomocą którego dostarcza się w głąb skóry aktywne składniki, np. pochodzące z serum.  Efektem tego są bardziej widoczne i liczne zmarszczki, utrata elastyczności, stany zapalne, nieestetyczne przebarwienia i ogólne osłabienie kondycji skóry. Bardzo ważne jest przy tym, aby dotlenione były nawet najgłębsze warstwy skóry – na poziomie komórkowym. Tylko w ten sposób można zapewnić swojej skórze optymalną ochronę oraz poprawić jej wygląd. Infuzja tlenowa świetnie się sprawdzi u każdego i w każdym wieku. U osoby w młodym wieku ten zabieg będzie miał charakter profilaktyczny – zapobieganie procesom starzenia się skóry, utracie wody. Natomiast jeżeli klient posiada cerę dojrzałą – zahamowanie procesom starzenia – zminimalizowanie zmarszczek, poprawa gęstości skóry i jej dotlenienie. Infuzję tlenową wykonujemy także na powiekach i ustach. 

Mezoterapia mikroigłowa

mezoterapia mikroigłowa – Pobudza naskórek dzięki czemu zwiększa się jego przepustowość, a wysoko skoncentrowane składniki wnikają głębiej i mają wyższe stężenie. Mechaniczna stymulacja pobudza regenerację skóry i zapewnia lepsze krążenie. Polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie za pomocą cieniutkich igiełek, które gęsto „dziurkują” skórę ( głębokość sięga od 0.5 do 2.5 mm). Tworząc mikrourazy wymuszamy na skórze autoregenerację. Substancje aktywne zawarte w preparatach skutecznie docierają bezpośrednio do skóry właściwej, gdzie następuje ich maksymalna absorpcja. Dzięki czemu dochodzi do natychmiastowego i optymalnego transportu składników aktywnych. Skóra staje się bardziej jędrna, zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne, a kontur twarzy ulega poprawieniu. Mechaniczna stymulacja pobudza regenerację skóry i zapewnia lepsze krążenie. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. Kluczowym efektem mikronakłuwania jest uwolnione czynników wzrostu oraz cytokin, które stymulują komórki skóry do tworzenia się nowego: kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów oraz składników macierzy międzykomórkowej. Rozpoczyna się proces tworzenia nowych tkanek, który może trwać nawet kilka miesięcy.

Maska led

maska led – Wpływa dobrze na procesy zachodzące w błonach komórkowych. W zależności od wyboru rodzaju światła usprawnia przepływ naczyniowy, przyspiesza odnowę i regenerację skóry, poprawia absorpcję substancji czynnych, aktywuje układ immunologiczny, wycisza i łagodzi, a także pozytywnie wpływa na procesy melanogenezy. Dzięki reakcją fotodynamicznym zwiększa energię komórek (ATP), aktywuje epidermalne czynniki wzrostu (EGF), promuje  syntezę kolagenu oraz blokuje indukcję melaniny.  

Fale radiowe

fale radiowe – działamy w na wysokości skóry właściwej , pobudzając fibroblasty do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. W fali radiowej chcemy wywołać efekt termiczny (przegrzanie włókien kolagenowych) na obszarze zabiegowym. W tym momencie włókna kolagenowe się skurczają i napinają. Efektem jest stymulacja fibroblastów (wytwarzających kolagen i elastynę), czyli tworzenie nowych komórek skóry. Uzyskujemy tutaj widoczne napięcie skóry, lepszą elastyczność oraz wyrównanie kolorytu twarzy. Skóra staje się dotleniona, odzywiona. Pobudzony zostaje też układ limfatyczny i krwionośny, więc metabolizm komórkowy zostaje zwiększony. Naczynia krwionośne się rozszerzają, czego efektem jest lepsza wchłanialność substancji aktywnych

 

Wszystkie zabiegi  Anti – aging  i kosmetyki są dobierane do stanu skóry i potrzeb klienta. Przed zabiegiem przeprowadzamy dokładny wywiad z klientem, żeby wyeliminować przeciwwskazania zabiegowe. W razie pytań służymy pomocą. Również udzielamy konsultacji kosmetologicznej, która obejmuje dokładną analizę stanu skóry, indywidualny dobór terapii oraz pielęgnację domową.

Zapraszamy serdecznie,
Evita – kosmetolodzy godni zaufania.