Peeling Kawitacyjny – Zabieg przyjemny i relaksujący.

 

Najczęściej klienci w Naszym salonie Evita korzystają z zabiegów oczyszczających. Warto zadbać o odpowiednie oczyszczenie i pielęgnację skóry twarzy, ponieważ zaniedbanie tego etapu może powodować utratę elastyczności i jędrności skóry, przedwczesne pojawienie się zmarszczek i innych niedoskonałości. Po opisie mikrodermabrazji czas na opis  kolejnego zabiegu, czyli znanego Nam peelingu kawitacyjnego. 

Peeling kawitacyjny 

Zabieg przy użyciu peelingu kawitacyjnego polega na nawilżeniu skóry tonikiem dobranym do rodzaju cery. Najczęściej wykonujemy go na twarzy lecz można go stosować na inne części ciała – dekolt, biust, plecy. Jest to szybki zabieg – ok 30 / 40 minut. Jest to bezbolesny zabieg, więc nie trzeba używać znieczulenia. Przed zabiegiem wykonujemy tylko demakijaż. Przez cały zabieg skóra musi być wilgotna i poddajemyy ją daziałaniu fal ultradźwiękowych. Po dotknięciu  skóry szpatułką (inaczej pelotka) wytwarzają się mikropęcherzyki, które nagle pękają i tym samym rozbijają martwe komórki naskórka. Podczas zabiegu można czuć delikatne łaskotanie. 

Wykorzystywane tutaj ultradźwięki dochodzą w głębsze partie skóry niż tradycyjne metody peelingu. Ze względu na łagodność i delikatność jest to przyjemny zabieg, a nawet relaksujący. Plusem jest widoczność efektów od razu po zabiegu. Peeling kawitacyjny można opisać jako „mikromasaż”, który poprzez usunięcie martwych komórek naskórka poprawia się krążenie krwi ( lepsze dotlenienie skóry ). Po wykonaniu zabiegu nakładamy specjalną maskę dobraną do potrzeb skóry.

Wykonanie tego zabiegu będzie dobrym pomysłem dla każdej osoby. Peeling kawitacyjny należy do zabiegów uniwersalnych – na przykład u osoby z cerą suchą sprawi, że skóra będzie lepiej nawilżona i odżywiona. Natomiast u osoby borykającej się z trądzikiem zauważymy mniejszą ilość sebum , które jest produkowane w nadmiarze.Jest to delikatny zabieg, więc też będzie odpowiedni dla osób z cerą wrażliwą i naczyniową.Z uwagi na to, że peeling kawitacyjny jest nieinwazyjnym zabiegiem może być też polecany dla osób z bardzo cienką i suchą skórą. Posiadacze tego rodzaju skóry nie powinny korzystać z tradycyjnych zabiegów złuszczających, ponieważ mogą powodować mocne podrażnienie skóry. Peeling kawitacyjny jest w pełni bezbolesny, a po jego profesjonalnych wykonaniu można zaobserwować tylko i wyłącznie delikatne zaczerwienienie skóry. Polecamy ten zabieg dla osób borykających się z trądzikiem pospolitym.

Cieszymy się, że zabieg przy użyciu peelingu kawitacyjnego cieszy się u Nas sporą popularnością, ponieważ jest to korzystny zabieg, dzięki któremu hamujemny namnażanie się bakterii, regulujemy gospodarkę wodną, dotleniamy skórę, pobudzamy syntezę kolagenu i elastyny, dokładnie oczyszczamy skórę z zanieczyszczeń. Można zauważyć rozjaśnienie skóry i przebarwień oraz zmniejszenie wągrów. 

Poza tym zabieg kawitacji wykonywany w salonie Evita jest bardzo przyjemny oraz relaksujący.

Wskazania:

–    trądzik,

 –   nadmiar sebum

 –  rozszerzone pory,

–   cera tłusta

 –   regeneracja skóry,

 –   zmarszczki

 –   odwodniona skóra

–    „zmęczona” skóra

 –   zaskórniki i prosaki,

–    przebarwienia skórne

 –   worki i cienie pod oczami.

 

Przeciwwskazania

– ciąża

– okres laktacji

– choroby nowotworowe, wirusowe, bakteryjne, grzybicze

– padaczka

– osteoporoza

– rozruszcznik serca , bądź inne implanty metalowe 

– niewydolność krążenia

– zaburzenia czynności tarczycy

– przerwana ciągłość naskórka

– zabieg z dziedziny medycyny estetycznej (botoks bądź wypełnienie kwasem hialuronowych ) – > tutaj należy odczekać minimum 2 tygodnie od zabiegu.

 

Efekty

– sterylizacja skóry – usunięcie wszystkich zanieczyszczeń

– złuszczenie martwych komórek naskórka

– dobrze oczyszczona skóra twarzy, szyi i dekoltu – zapobieganie rozmnażaniu się bakterii.

– oczyszczenie porów z nadmiaru sebym

– regeneracja skóry

– wygładzenie skóry

– rozjaśnienie skóry oraz przebarwień

– odświeżenie skóry

– lepsze dokrwienie i dotlenienie skóry

– nawilżenie skóry

– poprawa krążenia – skóra pobudza komórki skóry i zmusza je do naturalnej odnowy

– pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny – opóźnienie procesu starzenia skóry.

 

Wspomniane fibroblasty pobudzają syntezę kolagenu i elastyny co powoduje napięcie skóry oraz poprawa jej jędrności. Zwiększona produkcja kolagenu i elastyny = mniej zmarszczek mimicznych.

Peeling ultradźwiękowy przygotowuje również skórę do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez umożliwienie skuteczniejszego wchłaniania preparatów kosmetycznych. Często peeling kawitacyjny i sonofreza idą ze sobą w parze. To właśnie zabieg sonofrezy transportuje w głąb skóry składniki aktywne. Połączenie obu zabiegów daje spektakularne efekty. Przyczynia się do odżywienia, nawilżenia i regeneracji cery. Uszczelnia naczynia krwionośne, obkurcza je i stymuluje do wzmożonej syntezy elastyny i kolagenu.

lość oraz odstęp czasu wykonywania zabiegu dobieramy indywidualnie. Najczęściej zalecamy serię 4 – 6 zabiegów w odstępie 7 – 10 dni.

W dzień zabiegu oraz dzień po zabiegu skóra może być jeszcze troszeczkę zaczerwieniona. Należy pamiętać o fotoprotekcji – kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Nie zalecamy korzystania z solarium, sauny oraz basenu przez parę dni. Tutaj nie ma czasu rekonwalescencji – mozna wrócić do pracy bądź do innych obowiązków.

Po zabiegu dobieramy pielęgnację domową do potrzeb skóry klienta. 

Wszystkie zabiegi, kosmetyki są dobierane do stanu skóry
i potrzeb klienta. Przed zabiegiem przeprowadzamy dokładny wywiad z
klientem, żeby wyeliminować przeciwwskazania zabiegowe. W razie pytań
służymy pomocą. Również udzielamy konsultacji kosmetologicznej, która
obejmuje dokładną analizę stanu skóry, indywidualny dobór terapii oraz
pielęgnację domową.

Zapraszamy serdecznie,
Evita – kosmetolodzy godni zaufania.