Infuzja tlenowa – rewolucja w pielęgnacji skóry twarzy

Współczesne zabiegi medycyny estetycznej to znak dzisiejszych czasów, w których każdy stara się wpłynąć na swój wygląd i próbuje przeciwdziałać oznakom upływających lat. Niewystarczające są już tylko domowe sposoby na zachowanie młodego i promiennego wyglądu. Zabiegi upiększające się i odmładzające to jedne z podstawowych usług, które znajdują się w ofertach gabinetów kosmetycznych. Aby mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny i efektywny, należy korzystać tylko z profesjonalnych salonów. Warto też wybierać mało inwazyjne środki. Obecnie, takim hitem w odmładzaniu i pielęgnacji skóry jest infuzja tlenowa.

Czym jest infuzja tlenowa…

Infuzja tlenowa to nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, który jest wykonywany w celu odmłodzenia skóry. Jest on oparty na technologii tlenu hiperbarycznego, czyli tlenu pod ciśnieniem, za pomocą którego dostarcza się w głąb skóry aktywne składniki, np. pochodzące z serum. Ampułki z kosmetykiem są odpowiednio dobierane do rodzaju i potrzeb skóry, aby zapewnić optymalne efekty i bezpieczeństwo zabiegu. Serum, które zawiera niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, łączy włókna kolagenu i elastyny oraz wpływa na fibroblasty. Gwarantuje to skórze młody wygląd, jędrność i gładkość.

Dzięki bezpośredniej aplikacji odżywczego serum w głębsze warstwy skóry, infuzja tlenowa jest niezwykle skuteczna, a rezultaty stają się widoczne niemal natychmiast po jej wykonaniu i są długotrwałe. Skóra po takim zabiegu staje się odżywiona, nawilżona i wygląda młodziej, a wszystko to dzieje się na wielu poziomach – nie tylko na zewnątrz, ale również w najgłębszych warstwach komórkowych.

Terapia tlenem…

Dlaczego dotlenienie skóry jest tak ważne dla zachowania jej zdrowia i pięknego wyglądu? Skóra, która jest pozbawiona odpowiedniej ilości tlenu, zaczyna szybciej się starzeć, cera szarzeje, a procesy regeneracji komórkowej znacznie spowalniają. Efektem tego są bardziej widoczne i liczne zmarszczki, utrata elastyczności, stany zapalne, nieestetyczne przebarwienia i ogólne osłabienie kondycji skóry. Bardzo ważne jest przy tym, aby dotlenione były nawet najgłębsze warstwy skóry – na poziomie komórkowym. Tylko w ten sposób można zapewnić swojej skórze optymalną ochronę oraz poprawić jej wygląd. W tym celu, warto zdecydować się na zabieg infuzji tlenowej, który w bezpieczny i skuteczny sposób dostarcza skórze tak cenny dla jej zdrowia tlen.

Dla kogo infuzja tlenowa jest odpowiednia?

Infuzja tlenowa jest zabiegiem skierowanym do wszystkich osób, które chcą widocznie poprawić wygląd swojej skóry, ale w sposób nieinwazyjny i bardzo bezpieczny. Wykonywać go można niemal bez względu na wiek. W przypadku młodej skóry, infuzja tlenowa ma działanie profilaktyczne – zapobiega przedwczesnemu starzeniu, utracie wody oraz zmniejszeniu jędrności skóry. Natomiast, skóra dojrzała potrzebuje zahamowania istniejących już procesów starzenia i redukcji jej efektów – zmarszczek, zmniejszonego napięcia i jędrności skóry oraz poszarzałej cery. Infuzja tlenowa pozwala więc znacznie poprawić kondycję skóry zarówno u młodych, jak i dojrzałych osób.

Ze względu na bezpieczeństwo infuzji oraz natychmiastowe efekty, które pojawiają się juz po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym, można ją wykonywać nie tylko w postaci serii składającej się z kilku zabiegów, ale nawet jednorazowo – tuż przed ważnym wyjściem.

Efekty zabiegu

Odpowiednio stężony tlen pod ciśnieniem, aplikowany bezpośrednio w skórę, przenosi aktywne składniki preparatów odżywczych, które natychmiast poprawiają kondycję skóry, co uwidacznia się w postaci:

wygładzenia okolic oczu,

rozjaśnienia przebarwień,

lepszego ukrwienia skóry,

zwiększonego metabolizmu komórkowego,

wypełnienia i poprawienia konturów twarzy,

redukcji cienkich linii zmarszczek,

złagodzenia stanów zapalnych i trądzikowych,

złagodzenia objawów łuszczycy i egzemy,

dotlenienia i głębokiego nawilżenia skóry (na poziomie komórkowym),

bardziej napiętej i elastycznej skóry,

rozjaśnienia i poprawy kolorytu skóry,

przyspieszenia procesów gojenia.

 

Wymienione efekty infuzji tlenowej składają się na jeden, ogólny rezultat – wyraźnie odmłodzonej, promiennej, gładkiej i odświeżonej skóry. Po przeprowadzeniu jednego zabiegu, rezultaty są widoczne do miesiąca, natomiast po serii spotkań utrzymują się nawet przez pół roku.

 

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Ze względu na fakt, że infuzja tlenowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, praktycznie nie istnieją przeciwwskazania do tego, aby go wykonać. Podstawową przeszkodą może być jedynie alergia na któryś ze składników serum wykorzystywanego w trakcie zabiegu. W związku z tym, bardzo ważne jest, aby wcześniej poinformować o tym osobę, która będzie wykonywała infuzję. Dla zwiększenia bezpieczeństwa należy też korzystać tylko z usług profesjonalnych gabinetów kosmetycznych.

Infuzja tlenowa – to nie boli!

Wiele osób kojarzy zabiegi medycyny estetycznej z bólem i dyskomfortem odczuwanym w trakcie ich wykonywania. W przypadku infuzji tlenowej takie obawy są całkowicie bezzasadne, ponieważ metoda, która opiera się na odpowiednio sprężonym hiperbarycznym tlenie jest całkowicie bezbolesna. Wiele osób porównuje uczucie, które towarzyszy im podczas zabiegu, do delikatnego masażu. Tego rodzaju wrażenie jest potęgowane przez chłód na twarzy w trakcie infuzji tlenowej. Dzięki temu, podczas każdej wizyty w salonie kosmetycznym można się w pełni odprężyć i zrelaksować. Pomimo nieinwazyjności oraz całkowitej bezbolesności zabiegu, infuzja tlenowa daje natychmiastowe i wyraźne efekty.

Podsumowując

Jeżeli chodzi o infuzję tlenową jest to zabieg bezbolesny, a wręcz przyjemny. Metoda opiera się na odpowiednio stężonym tlenie pod ciśnieniem, która jest całkowicie bezbolesna. Klienci porównują infuzję tlenową do delikatnego masażu twarzy co jest spowodowane przez istniejący chłód w trakcie zabiegu. Podczas tego zabiegu można się odprężyć i zrelaksować.

Opiera się na technilogii tlenu hiperbarycznego – pod ciśnieniem i za jego pomocą dostarcza się w głąb skóry aktywne składniki np. kwas hialuronowy, antyoksydanty, witaminy albo retinol. Ampułki dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta. Dzięki bezpośredniej apliakcji serum w głębsze warstwy skóry, zabieg jest skuteczny , a rezultaty stają się widoczne aż po pierwszej wizycie. Skóra po zabiegu jest przede wszystkim: nawilżona, odżywiona. 

Skóra, która jest niedotleniona szybciej się starzeje, cera szarzeje, a procesy regeneracji komórkowej spowalniają. Efektem są niechciane zmarszczki, utrata elastyczności i osłabienie kondycji skóry. Ważne jest dotlenienie każdej warstwy skóry i tylko dzięki temu można zapewnić swojej skórze ochronę i poprawić jej wygląd.

Infuzja tlenowa świetnie się sprawdzi u każdego i w każdym wieku. U osoby w młodym wieku ten zabieg będzie miał charakter profilaktyczny – zapobieganie procesom starzenia się skóry, utracie wody. Natomiast jeżeli klient posiada cerę dojrzałą – zahamowanie procesom starzenia – zminimalizowanie zmarszczek, poprawa gęstości skóry i jej dotlenienie. Infuzję tlenową wykonujemy także na powiekach i ustach. 

Jako indywidualny zabieg (bankietowy) daje efekt dogłębnego oczyszczenia, odświeżenia, wspomaga wyrównanie kolorytu skóry oraz stymuluje ją do poprawy elastyczności. Można także wywać w serii i łączyć z innymi zabiegami – dobieramy indywidualnie. Infuzja tlenowa wykorzystywana jest również w leczeniu trądziku oraz redukcji zmian trądzikowych. Wówczas jeden zabieg jest niewystarczający, konieczne jest wykonanie całej serii, składającej się z kilku powtórzeń.

 

Wskazania:

 • zmiany trądzikowe,
 • skóra zmęczona, ziemista, pozbawiona blasku,czerwienienia i niejednorodny koloryt skóry.
 • cera zanieczyszczona,
 • pierwsze objawy starzenia się skóry,
 • skóra sucha,
 • zaInfuzja tlenowa to nieinwazyjny, zabieg, który jest wykonywany w celu odmłodzenia i poprawy stanu skóry. Po pierwszym zabiegu można odświeżyć i przywrócić blask swojej cerze, dlatego też bardzo często wykonywany jest przed ważnymi wydarzeniami w Naszym życiu. Szybko przywraca witalność skórze. Zabieg przebiega bez konieczności uszkodzenia naskórka, a jednocześnie gwarantuje znaczne intensywniejsze i skuteczniejsze oddziaływanie wprowadzonych substancji aktywnych.

 

Tlen hiperbaryczny aplikowany bezpośrednio w skórę ma za zadanie przeniesienia składników aktywnych bardzo głęboko w skórę co uwidacznia się poprzez:

 • wygładzenie zmarszczek 
 • rozjaśnienie skóry 
 • poprawa ukrwienia
 • lepszy metabolizm komórkowy
 • poprawa konturu twarzy
 • złagodzenie stanów zapalnych
 • dotlenienie
 • nawilżenie
 • lepsze napięcie skóry
 • przyśpieszony proces gojenia 

 

Przeciwwskazania

 •     alergia na składnik aktywny
 •     przeziębienie,
 •     chore zatoki,
 •     nowotwory,
 •     infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 •     opryszczka.

Częstotliwość oraz liczba spotkań ustalamy indywidualnie i zależy to od stanu wyjściowego skóry oraz oczekiwań Klienta. Zalecamy serie od 3 do 5 wizyt w Naszym gabinecie, odbywanych w dostępach co 2-4 tygodnie. Profilaktycznie, dla podtrzymania efektu oczyszczenia i nawilżenia skóry, zabieg warto później powtórzyć raz w miesiącu.

Po zabiegu nie zalecamy stosowania kosmetyków do makijażu,  korzystania z sauny i basenu (w ciągu 48 godzin po wyjściu z gabinetu). Kurację można wykonać o każdej porze roku, nawet w okresie letnim. W czasie cieplejszych dni zalecamy stosowanie filtrów UV, które można zakupić w gabinecie kosmetycznym.

Infuzja tlenowa jest zabiegiem obarczonym bardzo niskim ryzykiem skutków ubocznych. J

est to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów

 

Zapraszamy

Zespół Evita