HENNA PUDROWA – CO TO JEST?

Już od jakiegoś czasu hitem w naszym salonie kosmetycznym Evita jest zabieg pod nazwą – henna pudrowa 3D. Wiele osób pewno zastanawia się co to jest za zabieg i czym różni się od zwykłej tradycyjnej henny.

A więc…

Henna pudrowa to zabieg upiększający, oraz odżywczy dla naszych brwi. Barwniki są pochodzenia naturalnego i oplatają włosek odżywiając go i stymulując do wzrostu. Jest to zabieg, który idealnie sprawdzi się u osób z asymetrią brwi lub mających ubytki we włoskach, gdyż barwniki (konsystencja proszku) barwią nie tylko włoski, ale także skórę.

Podkreślone brwi nadają całej twarzy charakteru. W przypadku nakładania henny czynność ta jest wykonywana dopiero na samym końcu. Poprzedza ją ustalenie najlepszego kształtu brwi tak aby podkreślić rysy twarzy danej klientki i spełnić jej oczekiwania, mając na uwadze indywidualne preferencje.

Cały zabieg w salonie kosmetycznym trwa zwykle do 45 minut, ale samo trzymanie barwnika na włosach do pół godziny.

Henna pudrowanie nie niszczy brwi. Jest wręcz przeciwnie – odżywia je, nadaje blasku, wzmacnia.

Jeśli chodzi o trwałość henny pudrowej brwi, to jest ona bardzo satysfakcjonująca. Nie należy oczywiście oczekiwać takiej skuteczności jak przy makijażu permanentnym brwi, ale efekty utrzymują znacznie dłużej niż po zastosowaniu zwykłej henny. Można mówić o cieszeniu się pięknymi brwiami przez kilka tygodni. Samo zabarwienie skóry utrzymuje się przez około czternaście dni. Z kolei na włosach henna trzyma się do aż sześciu tygodni.

Opinie na temat zabiegu z wykorzystaniem henny pudrowej są bardzo pozytywne. Przekłada się to na coraz większe zainteresowanie tą metodą naturalnego wypełniania i przyciemniania brwi. Klientki cenią sobie długotrwałe efekty, bezbolesność zabiegu.

Henna pudrowa jest naturalnym preparatem, który może być stosowany nawet przez kobiety ciężarne. Zawsze trzeba jednak najpierw wykonać próbę uczuleniową. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest alergia na którykolwiek składnik henny.

W zależności od marki, produkty zawierają naturalne składniki, najczęściej są to między innymi.:

-wyciągi z liści krzewu lawsonii,

-wyciągi z liści indygo,

-ekstrakty z drzewa kakaowego,

-kompleksy witamin,

-przeciwutleniacze,

 

Produkty są wolne od amoniaku i nadtlenku wodoru, wegańskie.

Do zabiegu nie używa się wody utlenionej, a sam zabieg połączony jest ze wstępną pielęgnacją i głębokim oczyszczeniem włosków. I to właśnie jest jedną z największych zalet Henny. Włoski są miękkie, lśniące, nie suche i wytrawione jak może się zdarzyć po chemicznym farbowaniu brwi. W trakcie zabiegu używana jest także keratyna, która dodatkowo wzmacnia i wygładza powierzchnię włosków.

Ale ponieważ jest produktem wegańskim, koloryzacja odbywa się dzięki naturalnym składnikom. Dodatkowo Henna występuje w całej gamie kolorów, które mogą być mieszane, dzięki czemu stylista może uzyskać kolor brwi dopasowany do karnacji i upodobań klientów

Zapraszamy serdecznie!!

Evita Team

.