Fale radiowe w  kosmetologii.

 

 Zabieg z wykorzystaniem Fal radiowych  ( radiofrekwencjii ) jest kolejnym zabiegiem w naszej Klinice Piękna Evita którą wykonujemy od wielu lat. Właśnie ten zabieg jest bardzo lubiany przez Naszych Klientów i należy do zabiegów polegających na pobudzaniu, regeneracji włókien kolagenowych i elastynowych. Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu.

Od początku…

Zabieg radiofrekwencji należy do metod bezoperacyjnego liftingu, pozbycia się wiotczejącej skóry i redukcji zmarszczek. Słowo „radiofrekwencja” oznacza częstotliwość radiową. Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, tzw. od 3 Hz do 3THz. W kosmetologii najczęściej korzysta się z parametrów 0,5 do 7MHz. 

Fala radiowa jest zamieniana w ciepło, co wpływa na kondycję skóry – dotlenienie, lepsza wchłanialność składników aktywnych, które znajdują się w preparatach kosmetycznych. Efekt termiczny jest zależny od: częstotliwości fal radiowych, natężenia prądu, oporu stawianego przez tkankę, ilośc elektrolitów zawartych w tkance oraz czasu działania energii. Głębokość wnikania promieniowania przez skórę jest tym mniejsza, im wyższa jest częstotliwość fali. Tkanka podskórna jest podgrzewana do ok. 40 stopni Celcjusza co powoduje zwiększenie przepływu krwi. Następuje obkurczanie włókien kolagenu oraz wzrasta synteza nowego kolagenu. Działając na skórę właściwą, pobudza komórki skóry do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. 

 

Lubimy wykonywać ten zabieg, ponieważ poprawia jakość skóry w postaci jej napięcia, stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz lifting.

Zabieg jest bezpieczny oraz bezbolesny. Głowice są wyposażone w elektrody, pomiędzy którymi przepływa prąd oraz systemy chłodzące. Udowodniono naukowo, że kilkakrotne przejście głowicą, która emituje fale radiowe o niższej energii daje lepsze rezultaty niż jednorazowe zastosowanie fali o wyższej energii. Podczas zabiegu odczuwa się przyjemne ciepło, które może dodatkowo odprężyć i zrelaksować. Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. U osób ze skórą wrażliwą może pojawić się obrzęk, podrażnienie bądź silny rumień. Zanik tych zmian nastąpi po ok dobie – osoby korzystające z radiofrekwencji najczęściej mogą od razu wrócić do codziennego trybu życia. Zalecamy po zabiegu unikania zimnej oraz gorącej wody. Warto też pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. Po 24 godzinach nie należy spożywać alkoholu, chodzić na siłownię, basen i saunę. Należy stosować krem z kolagenem oraz z filtrem SPF 50. 

 

Zabieg jest bezpieczny oraz bezbolesny.

 

Wyróżnia się radiofrekwencję monopolarną, bipolarną oraz multipolarną. W monopolarnej zabiegu potrzebne są elektrody o oznaczeniach plus i minus. W monopolarnej występuje jedna elektroda – bierna, którą przykleja się do ciała klienta, a drugą jest elektroda aktywna, która znajduje się na końcówce urządzenia. Elektroda aktywna ma za zadanie emitować promieniowanie o częstotliwości fal radiowych, które dociera przez ciało do elektrody biernej. W tej technice prąd wysokiej częstotliwości płynie w obwodzie zamkniętym pomiędzy elektrodami. Głębokośc oraz obszar podgrzania w tej metodzie jest większy niż w pozostałych metodach. Tak jak w monopolarnej mamy w metodzie bipolarnej dwie elektrody. Natomiast tutaj mamy dwie elektrody czynne umiejscowione blisko siebie. Najczęściej są na jednej głowicy. Wytwarzana energia przepływa pomiędzy nimi oraz pod nimi. Głębokość wnikania jest uzależniona od odległości danych elektrod. Najczęściej wynosi 1 – 4 mm. W ostatnim rodzaju radiofrekwencji, czyli multipolarnej są minimum 3 elektrody, w których jedna jest dodatna, a pozostałe są ujeme. Multipolarne fale radiowe są kombinacją elektrod mono- i bipolarnych.

 

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych stosowane są głównie w dwóch działach kosmetologii:

odmładzaniu i redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Fale elektromagnetyczne docierając do skóry rozgrzewają ją i powodują skrócenie (spiralizację ) włókien kolagenowych, jednocześnie korzystnie wpływają na pracę układu limfatycznego i aktywizują metabolizm fibroblastów. Fibroblasty produkują kolagen, elastynę oraz kwas hialuronowy.  Efektem po zabiegu jest odbudowa oraz wzmożona produkcja nowego kolagenu i elastyny, poprawa gęstości skóry oraz jej ujędrnienie. Działa także na odprężenie mięśni. Ma działanie łagodzące ból, pobudzające układ limfatyczny i krwionośny. Zwiększa metabolizm w tkankach. Redukuje wolne rodniki.  Fale radiowe rozszerzają naczynia krwionośne i pomagają w pozbyciu się toksyn z ciała. Redukują także tkankę tłuszczową, dzięki czemu polecamy ten zabieg osobom, które chcę wymodelować swoją sylwetkę. 

 

Wskazania do zabiegu:

–    Lifting twarzy

–    Lifting okolic oczu

–    Lifting szyi

–   Poprawa kondycji zwiotczałej skóry

–   Usuwanie widoczności zmarszczek na czole

–   Poprawa napięcia skóry brzucha

–   Poprawa konturów pośladków i ud

 –  Pielęgnacja dłoni

Zabieg radiofrekwencji polecami osobom, które chcą przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek, wiotczeniu skóry.  Zabieg jest skuteczny i bezpieczny. Regularnie powtarzane zabiegi znacznie poprawiają jędrność i napięcie skóry. A pełne efekty są widoczne po około 3-5 tygodniach. Efekt dogłębnej poprawy pojawia się stopniowo w ciągu 2 do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu. Najlepsze rezultaty występują u osób w wieku 30-55 lat, u których skóra łatwiej reaguje na bodźce stymulujące, u osób starszych wyniki są również dobre, zwłaszcza, gdy kuracja jest intensywniejsza. Pamiętajmy także o dobrze przeprowadzonym wywiadzie przed zabiegiem oraz wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegu.

 

Przeciwwskazań do zabiegu:

–    ciąża i laktacja

–    leczenie immunosupresyjne

–    zaburzenia czucia

–    metalowe implanty w miejscu zabiegu lub rozrusznik serca

–    aktywne infekcje bakteryjne,wirusowe,grzybicze

–    świeża opalenizna

–    zmiany zapalne skóry lub przerwana ciągłość naskórka

–    choroby psychiczne,

 –   choroby tkanki łącznej,

–    dermabrazja laserowa (2-3 miesiące przed zabiegiem),

 –   wszczepione złote nici lub wypełniacze stałe (te miejsca nie mogą być poddane zabiegom),

– choroby nowotworowe, radioterapia

–    padaczka (względne)

–    stosowanie kremów z retinolem, kwasami owocowymi, wit.C (1 miesiąc przed zabiegiem), (względne)

–    obniżenie krzepliwości krwi, zaburzenia krzepnięcia (względne)

 

Lubimy wykonywać ten zabieg, ponieważ poprawia jakość skóry w postaci jej napięcia, stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz lifting.

Efekty po zabiegu – twarz:

– likwidacja wiotkiej skóry twarzy

– poprawa napięcia policzków

– likwidacja tzw. chomików

– obkurczenie zwisającego podbródka

– złagodzenie fałdów nosowo-wargowych

– uniesienie opadających powiek górnych

– wygładzenie zmarszczek i kurzych łapek

– wzmocnienie odporności skóry

– poprawa krążenia krwi – lepsze odżywienie tkanek

– odprężenie mięśni twarzy – łagodniejsze rysy twarzy

– spłycenie blizn

 

Efekty po zabiegu – ciało:

–    wyszczuplenie i wymodelowanie ciała

–    redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej

 –   redukcjia niezawansowanych postaci cellulitu

 –  ujędrnienie ciała i likwidacja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki)

 –   zmniejszenie blizn i rozstępów

 –   poprawa jakości skóry ciała

Pierw wykonujemy demakijaż w celu oczyszczenia miejsca zabiegowego. Następnie nakładamy specjalny żel sprzęgający i dodatkowo ampułkę ze składnikami aktywnymi dobranego do partii ciała oraz problemu. Wykonujemy masaż głowicą. Na koniec zabiegu oczyszczamy skórę z żelu i nakładamy krem dobrany indywidualnie do klienta.

Jest to szbki zabieg, ponieważ trwa od 30 minut do godziny w zależności od partii ciała. Zalecamy korzystać z serii, która wynosi od 4 do 10 zabiegów w odstępie co 14 dni. Do podtrzymania efektu warto powarzać serię raz w roku.

Wszystkie zabiegi, kosmetyki są dobierane do stanu skóry i potrzeb klienta. Przed zabiegiem przeprowadzamy dokładny wywiad z klientem, żeby wyeliminować przeciwwskazania zabiegowe. W razie pytań służymy pomocą. Również udzielamy konsultacji kosmetologicznej, która obejmuje dokładną analizę stanu skóry, indywidualny dobór terapii oraz pielęgnację domową.

Zapraszamy serdecznie,

Evita – kosmetolodzy godni zaufania.