Cera naczynkowa – Charakterystyka i pielęgnacja.
Cerę naczynkową bardzo łatwo jest rozróżnić – liczne „pajączki” i rumieńce, spowodowane są przez rozszerzające się i pękające naczynka krwionośne. Cera naczynkowa charakteryzuje się delikatnością i wrażliwością. Jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Naczynia krwionośne są położone płytko pod skórą, dlatego są bardzo widoczne.
Dodatkowo są mało elastyczne i rozszerzone. Pielęgnacja cery naczynkowej polega na jej wzmocnieniu i zapewnieniu ochrony. Dany typ cery jest uwarunkowany genetycznie. Bardzo szybko reaguje na różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne – zmiana temperatury, kosmetyki na bazie alkoholu, pikatne jedzenie, alkohol, stres. Objawy cery naczynkowej występują głównie na twarzy – policzki, nos, czoło i broda. Pierwszym objawem jest rumień oraz uczucie ściągnięcia, pieczenie,a nawet świąd. Może dojść do utrwalenia rumienia, który może być zwiastunem choroby – trądzika różowatego. Naczynia krwionośne mogą również pęknąc – wtedy są widoczne na skórze w postaci tzw. pajączków.
Ważnym etapem w walce z cerą naczynkową jest odpowiednia pielęgnacja domowa, która pomoże zapobiec objawom i podrażnieniom. Dobra pielęgnacja powinna trwać cały rok lecz należy zmieniać ją w zależności od pory roku. Dokładne oczyszczanie twarzy odbywa się w porze porannem i wieczornej – letnia bądź chłodna woda, dobrze dobrane preparaty kosmetyczne do cery naczynkowej i wrażliwej. Należy zrezygnować z szorstkich gąbek i szczoteczek, które podrażnią skórę. Na osuszoną skórę nakładamy krem nawilżający bądź regenerujący. Nie zaleca się korzystania z peelingów mechanicznych, ponieważ mogą podrażnić mocno skórę i pogorszyć jej kondycję.
Podczas lata skóra jest narażona na różne czynniki zewnętrzne. Warto wtedy nakładać dodatkowo krem z filtrem SPF minimum 50, unikać długiego opalania się i klimatyzowanych pomieszczeń. Pamiętajmy też o odpowiednim nawodnieniu – minimum 2 litry na dzień.
Natomiast zimą skóra jest narażona na mróz. Tutaj chronimy skórę od niskiej temperatury, mroźnego wiatru i suchego powietrza. Jesienią oraz zimą należy używać kremów ochronnych. Nadal pamiętamy o nawilżeniu skóry. Długie i gorące kąpiele nie sprzyjają tej cerze. Gorące napoje i posiłki, a także alkohol rozszerzają naczynia krwionośne.
Kosmetyki do cery naczynkowej charakteryzują się delikatnością. Głównymi składnikami są witaminy K,C,E,B3, pantenol, gliceryna, aloes i wyciąg z kasztanowca. Witamina C ( kwas askorbinowy ) ma właściwości rozjaśniające i wzmacniające naczynka. Witamina K niweluje zaczerwienienia i poprawia koloryt skóry. Pomocne też będą kremy na bazie miłorzębu japońskiego, wyciągu z oczaru wirginijskiego, a nawet wyciągu z arniki górskiej czy kwiatów mirtu. Zadziałają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, a także poprawią elastyczność ścianek naczyń i przywrócą skórze blask.
Jesteś tym, co jesz. Dlatego dieta w każdym przypadku jest ważna. Poleca się spożywać dużo świeżych warzyw i owoców, ponieważ są one źródłem witamin i substancji odżywczych wpływających na stan skóry oraz wzmacniających naczynia krwionośne. Warto wyeliminować ostre przyprawy, produkty wysokoprzetworzonych, alkoholu, mocnej kawy i herbaty, jak również napojów energetycznych.
Polecamy zabiegi, takie jak:
– kwasy medyczne dobrane odpowiednio do problematyki – Peeling medyczny to zabieg polegający na kontrolowanym złuszczeniu martwego naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą substancji chemicznych (kwasów). Substancje te przenikając w głąb skóry, mobilizuje ją do odnowy i regeneracji.Kwasy medyczne zaliczamy do zabiegów bez wykorzystania aparatury i do zabiegów estetycznych, których głównym celem jest intensywne złuszczenie warstw naskóka.
–> więcej tutaj –>http://studioevita.pl/kosmetyka/kwasy-medyczne/
– infuzja tlenowa z ampułką dobraną odpowiednio do problematyki – nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, który jest wykonywany w celu odmłodzenia skóry. Jest on oparty na technologii tlenu hiperbarycznego, czyli tlenu pod ciśnieniem, za pomocą którego dostarcza się w głąb skóry aktywne składniki, np. pochodzące z serum. Ampułki z kosmetykiem są odpowiednio dobierane do rodzaju i potrzeb skóry, aby zapewnić optymalne efekty i bezpieczeństwo zabiegu. Serum, które zawiera niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, łączy włókna kolagenu i elastyny oraz wpływa na fibroblasty. Gwarantuje to skórze młody wygląd, jędrność i gładkość.
–> więcej tutaj –> http://studioevita.pl/kosmetyka/infuzja-tlenowa-rewolucja-w-pielegnacji-skory-twarzy/
– oczyszczanie wodorowe – polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru (zawarty jest w strudze wody), które oczyszczają oczyszcza poryi skórę twarzy. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór posiada małą cząsteczkę, więc można go wprowadzać do głębokich struktur skóry. Żadna inna cząsteczka, nie jest w stanie tak efektywnie zniwelować działania wolnych rodników (biorąc pod uwagę neutralność dla skóry pacjenta). Wodór eliminuje wolne rodniki, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Zabiegowi oczyszczania wodorowego towarzyszy proces elektroporacji. Jest to pewien rodzaj mezoterapii, jednak bez zastosowania igieł. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze. Te z kolei wspomagają głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry. Zabieg pozwala uzyskać spektakularny efekt – od oczyszczenia po lifting.
–> więcej tutaj –> http://studioevita.pl/kosmetyka/oczyszczanie-wodorowe-w-salonie-evita-zabieg-na-lato/
– peeling węglowy – Zabieg polega na laserowym naświetleniu skóry, która jest pokryta specjalistyczną maską z aktywnym węglem. Węgiel aktywny skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum i zrogowaciały naskórek. Posiada także właściwości rozjaśniające, antybakteryjne, przeciwzapalne i kojące. Promień laserowy, który jest wykorzystywany podczas zabiegu peelingu węglowego wzmacnia właściwości oczyszczające węgla. Cząsteczki węgla z maski głęboko wnikają w najdrobniejsze nierówności, ujścia gruczołów łojowych, zagłębienia i pory skóry, a następnie absorbują energię światła laserowego, powodując mikroeksplozje. Węgiel aktywny skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. W efekcie zostaje złuszczona zewnętrzna warstwa naskórka wraz z jego niedoskonałościami. Po pierwszym zabiegu można zauważyć, że skóra staje się oczyszczona, pory są zmniejszone, koloryt skóry ujednolica się. Wydzielanie sebum zostaje ustabilizowane.
–> więcej tutaj –> http://studioevita.pl/kosmetyka/peeling-weglowy-co-to-jest/